Zmiana w projekcie Mieszkanie dla Młodych

Wpływ niepowodzeń na edukację
25 maja 2017
Widoczność w wyszukiwarce
20 czerwca 2017

Zmiana w projekcie Mieszkanie dla Młodych

Sejm zmienił przepisy dotyczące projektu Mieszkanie dla Młodych. Po nowelizacji z programu będzie mogło skorzystać ok. 4 tysiące więcej rodzin – tak wynika z szacunków Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Poprawki wejdą w życie już 1 sierpnia.

Jest to bardzo ważna zmiana, która pozwoli w całości wykorzystać fundusze przeznaczone na projekt. Dlaczego zmiana była konieczna? Zdarzało się dużo przypadków, że już po złożeniu wniosku i rezerwacji pomocy państwowej, część rodzin się wycofywała, a środki na to przeznaczone przepadały. Po ostatnich zmianach środki będą mógł być przeznaczone dla innych rodzin. Popyt na kupno nowych mieszkań jest coraz większy, co można zaobserwować poprzez rozwijający się rynek nieruchomości. Warto więc sprawdzić Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz.

Aktualnie jest tak, że jeśli łączna kwota wypłat przeznaczona na dofinansowanie wkładu własnego na dany rok osiągnie 95% rocznego limitu, to ogłasza się wstrzymanie przyjmowania wniosków o dofinansowanie. Pozostałe 5% przeznaczane są na wypłaty związane z złożonymi wnioskami w dzień ogłoszenia informacji o wstrzymaniu przyjmowania wniosków oraz wszelkie wypłaty dodatkowego wsparcia rodzin wielodzietnych w formie spłaty części kredytu.

Po nowelizacji będzie możliwość przeznaczyć wszystkie środki, które są określone w ustawie o pomocy państwa w nabyciu mieszkania przez młode osoby. Teraz informacja o nieprzyjmowaniu wniosków o dofinansowanie będzie ogłaszana dopiero kiedy kwota wynikająca ze złożonych wniosków osiągnie poziom 100%.

Projekt został przyjęty przez rząd kilka dni temu i wejdzie w życie 1 sierpnia 2017 roku. Oznacza to tyle, że najpóźniej 16 sierpnia zostanie ogłoszona informacja o wznowieniu przyjmowania wniosków z terminem wypłaty wsparcia w 2017 roku.

Komentarze są wyłączone.