Sztuczna awaryjność telewizorów

Początki energetyki wiatrowej w Polsce
26 czerwca 2017
Automatyzacja linii produkcyjnej
13 lipca 2017

Sztuczna awaryjność telewizorów

W dzisiejszych czasach technologia jest na tyle rozwinięta, że pozwala na zaprojektowanie awaryjności danego urządzenia i wyznaczenie czasu jego pełnej funkcjonalności. Obecnie niemal każdy sprzęt elektroniczny może mieć zaplanowaną dokładną żywotność. Producenci dbają o to, aby ich sprzęt był trwały, ale tylko w określonym czasie. Na rynku mamy coraz nowocześniejszy sprzęt, lecz niestety mniej trwały. Chodzi o to, aby bardziej opłacało się kupno nowego sprzętu niż jego naprawa. Już na studiach przyszli konstruktorzy są edukowani pod kątem programowania celowo psujących się produktów. Bez tej wiedzy mieliby małe szanse w branży elektronicznej.

Zrozumiałą sprawą jest, że producentom telewizorów zależy na ciągłym obniżaniu kosztów produkcji. Nigdzie nie jest pomijany także okres przydatności urządzenia. Bardzo często się zdarza, że sprzęt jest w pełni funkcjonalny zaledwie w okresie gwarancyjnym. Wszelkie nowinki sprzętów RTV, nowy design oraz ogrom nowych funkcji są pewnego rodzaju wabikiem, który ma przekonać potencjalnego klienta do zakupu określonego sprzętu.

W epoce płaskich ekranów, większość podzespołów jest montowanych przez roboty. Ze względu na ich miniaturową formę żaden serwis nie jest w stanie dokonać naprawy. W takim wypadku potrzebna jest wymiana całego modułu, co wiąże się oczywiście z dużo wyższymi kosztami – czasem nawet wyższymi niż cena nowego telewizora. Producenci dbają właśnie o to, aby każdy sprzęt posiadał kilka takich „specjalnych” elementów, których naprawa jest bardzo trudna lub wręcz niemożliwa. Marketing tego typu firm polega na próbie sprzedaży nowych modeli, czemu na pewno nie przysłuży się naprawa starych. Jeśli interesuje Cię tematyka awarii telewizorów, sprawdź Naprawa RTV Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.