Studenci nie szkolą się w czasie studiów – później gorzko tego żałują

Widoczność w wyszukiwarce
20 czerwca 2017
Początki energetyki wiatrowej w Polsce
26 czerwca 2017

Większość osób po szkole średniej decyduje się na kontynuowanie nauki na uczelniach wyższych. Decyzja taka zapada na ogół bez względu na rzeczywiste predyspozycje danej osoby do ubiegania się zdobycie wykształcenia wyższego, jedynie w oparciu o obowiązujące trendy. W efekcie powyższego na studia trafiają osoby, które nie mają ani kwalifikacji, ani motywacji do pogłębiania swojej wiedzy, w rezultacie rezygnując w trakcie semestru z dalszej nauki lub kończąc studia z bardzo słabymi wynikami, nie mając po nich żadnych perspektyw pracy innej, niż ta o którą mogą ubiegać się ludzie ze średnim wykształceniem. Jednak problem ten dotyczy nie tylko ludzi, którzy poszli na studia nie mając doprecyzowanego pomysłu na rozwój swojej przyszłej kariery zawodowej.

Równie wielu młodych ludzi wychodzi z założenia, że już sam pobyt na uczelni wyższej będzie stanowił przepustkę do znalezienia doskonale płatnej pracy. Niestety statystyki wyraźnie pokazują, iż na znalezienie interesującej posady po ukończeniu uczelni wyższej mogą liczyć głównie ci, którzy prócz sumiennego przygotowywania się na zajęcia czas wolny poświęcali na odbywanie kursów i szkoleń, szczególnie tych, które prócz wiedzy teoretycznej pozwalają nabyć umiejętności praktycznych – a więc najbardziej pożądanych przez firmy.

Dlatego jeżeli nie chcesz zostać na lodzie po ostatnim roku, a Twój dyplom ma być czymś więcej niż tylko „legitymacją bezrobotnego” – decyzja o rozpoczęciu szkolenia lub kursu powinna być jedną z najważniejszych pozycji na liście planu rozwoju kariery zawodowej. Warto również przeanalizować oczekiwania pracodawców, sprawdzając jakie szkolenia biznesowe są najpopularniejsze – w ten sposób w czasie poszukiwania pracy możesz mieć dodatkowy argument przemawiający za pozytywnym rozważeniem Twojej kandydatury na stanowisko o które się ubiegasz.

Czytaj więcej na: Szkolenia biznesowe Bydgoszcz