Społeczna odpowiedzialność w biznesie

Oszczędne w użytkowaniu lampy kuchenne
14 września 2019
Przykłady społecznej odpowiedzialności w biznesie
1 października 2019

Społeczna odpowiedzialność w biznesie

Czy społeczna odpowiedzialność biznesu przynosi wymierne korzyści? Zdaje się, że tak. Coraz więcej przedsiębiorstw wpisuje w swoją strategię działania związane z CSR, co z czasem staje się ich integralną, naturalną częścią i w pewien sposób modelem funkcjonowania. Zobaczcie w jaki sposób niektóre firmy działają zgodnie z ideą społecznej odpowiedzialności w biznesie:

Wells Fargo
Wells Fargo co roku przekazuje ok. 1,5% swoich dochodów na cele charytatywne. W samym 2017 r. zebrał 286,5 mln $ na rzecz ponad 14 500 organizacji non-profit dzięki filantropii, takiej jak banki żywności oraz inkubatory przedsiębiorczości, aby przyspieszyć wprowadzanie na rynek nowych firm. Firma zapewnia również swoim pracownikom dwa płatne dni wolne w ciągu roku na wolontariat oraz inne cele dobroczynne.

TOMS
Misją TOMS jest przekazywanie pary butów za każdą sprzedawaną parę, czego rezultatem jest przekazanie już ponad 60 milionów par butów potrzebującym dzieciom. Działają również w wielu innych zakresach. Zajmują się osobami niedowidzącymi, zapewniając im okulary i zabiegi medyczne, zapewniają w wielu krajach bezpieczną wodę pitną oraz budują firmy w krajach rozwijających się w celu tworzenia miejsc pracy. Otwarcie również przeciwstawiają się zastraszaniu i przemocy, współpracując z kilkoma organizacjami pozarządowymi i non-profit.

Bosch
Połowa budżetu firmy Bosch na badania i rozwój jest inwestowana w tworzenie technologii zgodnych z ochroną środowiska. Do 2021 r. Firma ma zamiar zainwestować 50 mln euro w wsparcie uniwersytetów i programów badawczych, które są skoncentrowane na środowisku i energii w Niemczech, Indiach, USA i Chinach za pośrednictwem Bosch Energy Research Network, znanej również jako BERN.

GE
Minęła już ponad dekada od momentu kiedy General Electric uruchomił Ecomagination, swoją strategię biznesową opartą na odnawialnych źródłach energii, której celem jest podwojenie czystych technologii i generowanie 20 miliardów dolarów przychodów z ekologicznych produktów. W ciągu ostatniej dekady zdołano wyprodukować lokomotywę serii Evolution Tier 4, która obniży emisję o ponad 70%. Uruchomiono również cyfrową farmę wiatrową.

Komentarze są wyłączone.