Powstaje nowe, bydgoskiego osiedle. Największy projekt od czasu PRL

Dlaczego Cola Zero w samolocie stanowi problem?
28 lipca 2017
Przygotowanie produkcji w zarządzaniu produkcją
21 sierpnia 2017

Powstaje nowe, bydgoskiego osiedle. Największy projekt od czasu PRL

Jednym z największych problemów związanych z rozbudową Bydgoszczy jest brak wieloletnich, kompleksowych planów zagospodarowania większej przestrzeni. Pojedyncze budynki powstają najczęściej w bardzo chaotycznych układach, często kontrastując ze sobą i nie pozwalając na efektywne kreowanie tkanki miejskiej.

Pierwszą od wielu lat inicjatywą tego typu jest nowo powstające osiedle Platanowy Park, powstające na terenie przyległym do zakładów Makrum. Całkowita powierzchnia otrzymana po zakończeniu inwestycji wyniesie prawie 185000 metrów kwadratowych, z czego 65500 metrów przypadnie na powierzchnię mieszkalną. Znajdzie się w nim 1100 lokali oraz 1900 miejsc parkingowych dla mieszkańców i użytkowników. Prócz mieszkań, biur i lokali handlowo-usługowych znajdzie się tu również miejsce na hotel, dom kultury, plac miejski, a nawet amfiteatr. Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2014-2023 i jak do tej pory nie napotyka ona na poważniejsze problemy. Sprawdź: Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Nowoczesna forma i kompleksowe podejście inwestora skutkuje ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów – nowe mieszkania na sprzedaż rozchodzą się w mgnieniu oka. W efekcie deweloper może czerpać zyski z dobrze zainwestowanych pieniędzy, klienci otrzymują nowoczesne mieszkania, Bydgoszcz natomiast zyska dzięki temu naprawdę interesujące osiedle, dzięki któremu uporządkowana zostanie znaczna część osiedla Leśnego.

Komentarze są wyłączone.