Ombre brwi i brwi pudrowe

Technika ta jest odpowiednia dla każdego rodzaju skóry, w każdym wieku i zapewnia naturalne efekty.

Pudrowane brwi pomagają klientkom uzyskać bardziej pudrowy, ombre look, zamiast pojedynczych pociągnięć włosami. Kosmetyczka umieszcza pigment za pomocą pojedynczej nanoigły w skórze w setkach maleńkich kropek, które tworzą ogólny efekt przypominający puder.

Sprawdź: Wolumetria twarzy Sosnowiec

Oba style zapewniają piękne brwi bez konieczności konserwacji i można je regulować, aby wyglądały na bardziej miękkie lub intensywne w zależności od stylu i pożądanego wyglądu.

Jak stworzyć pudrowe brwi?

Każdy zabieg zaczyna się od zaprojektowania kształtu. Przed procesem rysowania ważne jest, aby oczyścić skórę środkami antyseptycznymi, aby zdezynfekować leczony obszar i usunąć makijaż.

Kolejnym krokiem jest wyskubanie lub zgolenie brwi, które odstają od projektu. Nie powinniśmy rysować na nierównych brwiach, ponieważ utrudnia to aplikację pigmentu.

Wstępne rysowanie musi być bardzo precyzyjne, nie ma pośpiechu, a kosmetyczka powinna poświęcić trochę czasu na sprawdzenie również w pozycji siedzącej. Zdecydowanie zaleca się stanąć za klientem, aby sprawdzić kształt w lustrze z jego perspektywy.

Rysowanie jest najważniejszą częścią zabiegu. Do wstępnego rysowania używamy kredki do brwi, zwykle w ciemniejszym kolorze, a do konturowania używamy kredki nude lub korektora.

Niektórzy lubią używać markerów chirurgicznych, aby zapewnić, że ich projekt pozostanie nawet po starciu pigmentu.

Ostateczny efekt musi zostać zwizualizowany klientowi i zaakceptowany. Niektóre narzędzia, takie jak linijki, wstępnie nadrukowany sznurek do mapowania lub naklejki, mogą być używane do sprawdzania symetrii.

Ważne jest, aby zaznaczyć pionowe i poziome linie oraz początek i koniec brwi.

Nie możemy zapomnieć o łuku brwiowym, zaleca się jak najpełniejsze podążanie za naturalnym kształtem.