Obalanie mitów sprzedaży domów zimą

Szczepienia chronią nas wszystkich
19 stycznia 2021

Obalanie mitów sprzedaży domów zimą

Wiesz, co jeszcze jest całkowitym nieporozumieniem? Pomysł, że musisz poczekać do wiosny, aby sprzedać swój dom. Zdziwiony? Zaufaj mi, wiem, jak się czujesz i wszystko będzie dobrze…

Sprawdź: Mieszkania deweloperskie Bydgoszcz

Kiedy wiosną na rynku pojawia się więcej domów, oznacza to, że kupujący mogą być bardziej wybredni. Z kolei mniejsza liczba domów do wyboru przez kupujących zimą działa na Twoją korzyść.

Dekorowanie domu na święta może być niezwykle opłacalnym sposobem na poprawę atrakcyjności krawężników i aranżacji domu. Może również wywoływać marzenia o zamieszkaniu w nowym domu na czas, aby zorganizować wspólne święta.

Kupujący rozumieją również, że ferie zimowe mogą oznaczać, że muszą być nieco elastyczni, kiedy mogą obejrzeć Twój dom. Nie wspominając o tym, że jeśli wyjeżdżasz z miasta na święta, możesz zaufać agentowi, który będzie pokazywał Twój dom podczas Twojej nieobecności.

Kupujący zimą są poważni.

Zimą robi się chłodno, więc kupujący, którzy szukają domu, są zmotywowani do zakupu. Kupujący dom zimą mogą być również zmotywowani do czerpania korzyści podatkowych z zakupu domu przed końcem roku. Jeśli sprzedajesz swój dom, aby kupić inny, te ulgi podatkowe dotyczą również Ciebie! Pomyśl: odsetki od kredytu hipotecznego, składki na prywatne ubezpieczenie hipoteczne i podatki od nieruchomości.

Styczeń jest również znany jako jeden z najpopularniejszych miesięcy transferów korporacyjnych. Nabywcy, którzy przenoszą się do pracy, mają określony czas i są zmotywowani do szybkiego znalezienia domu.

Tak, domy na wiosnę są dostępne na rynku przez mniej dni i są bardziej atrakcyjne. Mediana dni na rynku dla domów sprzedanych w lutym wyniosła 83 dni, podczas gdy w maju mediana na rynku wyniosła zaledwie 55 dni. Nie oznacza to jednak, że zima jest złym okresem do sprzedaży – wręcz przeciwnie!

Komentarze są wyłączone.