Nauka języków? Liczy się zaangażowanie!

Wózki magazynowe – najpopularniejsze rodzaje oraz zastosowanie
28 stycznia 2020
Czy chcesz pracować w nieruchomościach?
23 marca 2020

Nauka języków? Liczy się zaangażowanie!

Choć nasze mózgi nie są już tak elastyczne jak dzieci, możemy uczyć się języka równie skutecznie jak oni! Zanurzenie się w języku oraz zabawa są kluczowe, a dla dorosłych doskonałe podejście do nauki. Udział w specjalnych zajęciach (gotowanie, degustacja win czy nauka tańca w języku, którego się uczymy) lub wyjazd za granicę, co łączy naukę z naprawdę niezłą zabawą.

Jeśli znasz już jakiś język obcy, spróbuj się nauczyć języka pokrewnego. Przykładowo jeśli znamy hiszpański, warto postawić na portugalski, jeśli znamy niemiecki, to warto pomyśleć o holenderskim itp. Wcześniejsze doświadczenia z nauki takiego języka pomogą Ci skuteczniej się w niego zagłębić. Jeśli jednak chcesz nauczyć się jakiegoś języka azjatyckiego i potrzebujesz wsparcia, z pomocą przychodzi kurs japońskiego Bydgoszcz.

Nie ulega wątpliwości, że do nauki języków potrzebna jest duża motywacja. Potrzebujesz jej, aby wielokrotnie poszukiwać nowych doświadczeń w nauce języków. Jak ją znaleźć? Kup bilet na samolot do kraju, którego języka się uczysz.

Stań twarzą w twarz z jak największą ilością nowych informacji! Zmień język na kontach mediów społecznościowych, komputerze i telefonie. Oglądaj filmy, słuchaj muzyki i podcastów; czytaj książki i czasopisma. Pamiętaj, że uczysz się umiejętności, a nie przedmiotu. Rozkoszuj się śmiesznymi momentami, szczególnie w pierwszych miesiącach i nie bój się popełniać błędów. Pogódź się z faktem, że twój akcent nie jest idealny i nie wszystko rozumiesz. Liczy się zaangażowanie!

Komentarze są wyłączone.