Mieszkania w kamienicach nadal popularne

W dobie nowoczesnych apartamentów mogłoby się wydawać, że kamienice odeszły w zapomnienie. Nic bardziej mylnego. Wiele elementów mieszkań w kamienicach zachęca Polaków do ich kupna.

Przede wszystkim jest to lokalizacja. Kamienice najczęściej położone są w centrach miast dzięki czemu stanowią gratkę zarówno dla osób, które chcą kupić mieszkanie dla siebie, jak i dla tych, którzy myślą o nim jak o przyszłej inwestycji, ponieważ dużo łatwiej wynająć mieszkanie w kamienicy znajdujące się w śródmieściu, niż luksusowy apartament na obrzeżach miasta. Kolejnym elementem zachęcającym do zakupu lokalu w kamienicy jest ich cena. Nawet przy dużym metrażu i w świeżo wyremontowanym mieszkaniu, ale znajdującym się w kamienicy, za metr kwadratowy zapłacimy o wiele mniej niż w apartamentowcu czy nawet zwykłym, wieloletnim bloku z dużej płyty.

Oczywiście, kamienice, to miejsce idealne dla osób ceniących sobie nietuzinkowy klimat. W porównaniu do budowanych masowo nowych apartamentów, lokale w kamienicach są dużo bardziej oryginalne i wyjątkowe. W dzisiejszych czasach, kiedy panuje moda na rzeczy niepospolite (nie tylko w branży nieruchomości, ale w ogóle) wysokie sufity, nieoczywisty układ pomieszczeń oraz ich kształt, a także wspaniałe oświetlenie i grube mury mogą skusić nie jednego. Dodatkowo wiele kamienic jest odrestaurowanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wchodząc do takiego budynku można przenieść się w czasie, a historia jest praktycznie namacalna.

Mieszkania w kamienicach nie tracą zainteresowania potencjalnych kupców? Czy mogą zdominować rynek? Nie. Przede wszystkim jest ich mniej niż nowych bloków. Poza tym nie są to mieszkania dla wszystkich. Często trzeba w nie włożyć dużo pracy, aby wyglądały tak jak sobie to wymarzyliśmy, ale kiedy już skończymy, efekt będzie warty każdej wylanej kropli potu.