Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje

Jak zdobyć uprawnienia na jacht?
19 marca 2018
Jak podczas kryzysu sprzedaje się odzież damska?
30 marca 2018

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje

Festiwal Filmów Animowanych Animocje, będzie trwał w Bydgoszczy między 8 a 14 kwietnia.

Na tegorocznym festiwalu Animocje zostanie nagrodzony Krzysztof Kowalewski, aktor sceniczny i filmowy , posiadający bogaty dorobek dubbingowy. Jego charakterystyczny głos można usłyszeć między innymi w takich produkcjach, jak “Auta”, “Rio” i “Rio 2” oraz “Opowieści spośród Narnii: Lew, czarownica i stara szafa”. Odbierze on statuetkę Animocji 9 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18 w Miejskim Centrum Kultury.

W czasie tegorocznego festiwalu Animocje czeka nas ponad 40 wydarzeń w tym popisy konkursowe, polska premiera animowanego filmu fabularnego „The Breadwinner”, którego producentką jest Angelina Jolie, spotkania z twórcami animacji, wystawy, warsztaty i jak zawsze duża ilość wyjątkowych animacji.

Pomysłodawczynią festiwalu i szefową jest Weronika Płaczek z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. O Grand Prix Bydgoskiej Nagrody za Najlepszy Film Animowany walczy w tym roku kilkaset krótkometrażowych animowanych filmów spośród niemal wszystkich zakątków świata m.in. Francji, Rumunii, Singapuru, Korei Południowej, Meksyku, USA, Polski i Japonii.

Animocje to także liczne warsztaty i w tym roku zapraszamy na warsztaty z Moniką Kuczyniecką. Dorośli będą mogli wziąć udział w warsztatach łączących animację zaś street art, które poprowadzą Andrzej Prostowski i Natalia Dziedzic.

Najmłodszym polecamy warsztaty z animacji mokrego papieru poświęcane najmłodszym z Robertem Turło. W tym roku zapraszamy też na szkolenie dla całych grupy, na których pod okiem Justyny Czarnoty i Macieja Misztala (Lubelski Festiwal Filmowy) uczestnicy nauczą się analizować i rozmawiać i filmach.

Program festiwalu uzupełnią liczne wydarzenia towarzyszące jak seminarium o grach komputerowych, pokazy animacji dla dzieci, pinakoteki, spotkania, spektakle teatru improwizowanego.