Medyczna strona odchudzania

Samsung próbuje odzyskać pozycję po wpadce z Note 7
18 września 2017
Gdzie na Mazurach na ryby?
19 września 2017

Medyczna strona odchudzania

Nadwaga może występować wspólnie z innymi stanami chorobowymi a w pewnych przypadkach nawet wywoływać niepokojące zmiany w stanie zdrowia. Osoby znające zagrożenie wiedzą jak ważne jest w przypadku pacjentów z nadwaga, aby możliwie wcześnie rozpocząć skuteczne odchudzanie.

W wielu stanach chorobowych takich ja niektóre rodzaje zmian w układzie kostnym i szkieletowym to właśnie zbyt duża waga pacjenta powoduje występowanie niekorzystnych zjawisk chorobowych. Lekarze w takich przypadkach zalecają pacjentowi podjęcie jak najszybszego odchudzania. Jednak, aby działanie takie było skuteczne powinno być dostosowane do indywidualnych możliwości pacjenta.

Zasadniczo skuteczne odchudzanie opiera się na połączeniu odpowiedniej diety z aktywnością ruchową. Jednak w przypadku pacjentów cierpiących z powodu niesprawności narządów ruchu wykonywanie pewnych ćwiczeń jest całkowicie niemożliwe. Lekarz w porozumieniu z pacjentem musi, więc dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń, który pomoże w osiągnieciu zakładanego efektu. Prawidłowo zaplanowane skuteczne odchudzanie będzie przez pacjenta traktowane, jako część codziennego rytmu dnia a nie, jako przykra konieczność niszcząca jego sposób życia.

Osoby o szczególnie dużej nadwadze oraz z zaburzeniami metabolizmu wymagają szczególnej pomocy w czasie odchudzania. Jednym z podstawowych sposobów na pomoc takim pacjentom jest interwencja lekarska. Pierwszym sposobem na skuteczne odchudzanie stały się specjalne środki farmaceutyczne, które swoim działaniem wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej oraz ograniczają u pacjenta uczucie głodu. Jednak metoda taka nie zawsze jest skuteczna.

W szczególnie trudnych przypadkach konieczna jest interwencja chirurgiczna. Lekarze stosują metodę polegającą na zaszyciu znacznej części żołądka. Dzięki temu pacjent odczuwa znacznie mniejsze łaknienie, dzięki czemu możliwe jest jego skuteczne odchudzanie. Jednak zabieg taki jest ostatecznością stosowaną tylko w szczególnie trudnych przypadkach. Pacjenci, u których zastosowano taki zabieg muszą jednak ściśle kontrolować ilość przyjmowanych pokarmów oraz płynów.

Interwencja chirurgiczna w połączeniu ze ściśle przestrzeganą dietą oraz zwiększoną aktywnością fizyczną pozwala na skuteczne odchudzanie w szczególnie trudnych przypadkach, w których zawiodły inne metody. Jednak z powodu wzrastającej ilości ludzi trwale otyłych zabiegi tego rodzaju staja się coraz popularniejsze.

 

Komentarze są wyłączone.