Makijaż permanentny brwi – wszystko co powinnaś wiedzieć

Obalanie mitów sprzedaży domów zimą
4 lutego 2021
komputer z wynajmu komputerów; na stole widać 2 monitory, kubek i klawiaturę
Wynajem komputerów – błędy, które popełnisz przy używaniu wynajętego komputera
18 maja 2021

Makijaż permanentny brwi – wszystko co powinnaś wiedzieć

kobieta w makijażu permanentnym brwi

Zanim zaczniemy – z pewnością wyszukując informacji na temat makijażu permanentnego używałaś frazy: “makijaż permanentny brwi sosnowiec”. Nie znalazłaś niczego interesującego, prawda? Ten artykuł jest inny – pozwoli Ci na dogłębne zorientowanie się w temacie bez zbędnego owijania w bawełnę – makijaż permanentny w pigułce. Zapraszamy do lektury!

 

Makijaż permanentny brwi – jak to wszystko działa?

Najpopularniejsza forma makijażu permanentnego, to tatuaż brwi. Nowoczesna technika symuluje pojedyncze pociągnięcia włosków, nadając im naturalny wygląd. Kosmetyczni tatuażyści używają super cienkiego pióra do umieszczania pigmentu bezpośrednio pod skórą.

 

Makijaż permanentny brwi – dla kogo to jest dobre?

Jeśli wypełnianie brwi jest istotną częścią Twojej rutyny urodowej, być może warto rozważyć makijaż permanentny brwi. Procedura ta jest zatwierdzona przez dermatologów.

 

Nawet jeśli zdecydujesz się skorzystać z usług tatuażysty bez wykształcenia medycznego, porozmawiaj z dermatologiem, aby upewnić się, że Twoja skóra nadaje się do wykonania tatuażu.

Jak długo to trwa zabieg makijażu permanentnego brwi?

Jak każdy tatuaż, makijaż permanentny brwi blaknie z czasem. Spodziewaj się wrócić do swojego artysty po 12 do 18 miesiącach, aby ponowić efekt. Podczas wizyty konserwacyjnej, artysta doda stężenie koloru do istniejącej pracy.

 

Makijaż permanentny brwi – jakie są potencjalne zagrożenia?

Zakażenie jest potencjalnym ryzykiem dla każdego tatuażu makijażu permanentnego (jak również po prostu każdego rodzaju tatuażu ciała). Technik powinien otwierać narzędzia jednorazowego użytku przed klientem. Do zakażenia może dojść również wtedy, gdy klientki nie przestrzegają odpowiednich zasad pielęgnacji po zabiegu, co oznacza utrzymywanie miejsca depilacji w suchości i unikanie słońca przez około 10 dni. Twój artysta powinien również umówić się na wizytę kontrolną po około sześciu tygodniach, aby upewnić się, że skóra zagoiła się prawidłowo, a Ty jesteś zadowolona z efektów.

Komentarze są wyłączone.