Leczenie trądziku różowatego

Windykacja długu medycznego
13 stycznia 2021
Zacieki pod oczami psa – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?
18 stycznia 2021

Leczenie trądziku różowatego

Nie wydawaj ogromnych pieniędzy na kosmetyki

Trądzik różowaty to powszechny stan, który często jest niepokojący. Przemysł kosmetyczny jest wart miliardy dolarów. Niestety, twierdzenia firm kosmetycznych o tym, że ich produkty mogą leczyć trądzik różowaty, są w większości fałszywe. Kosmetyki nie odwracają ani nie leczą niezawodnie zapalnego trądziku różowatego, pomimo niezwykłych zapewnień niektórych firm. Więc co pomaga? Proste środki czyszczące i nawilżające oraz filtry przeciwsłoneczne. Zasłaniaj podkłady i pudry, a zielone nawilżacze mogą być również pomocne w zakrywaniu zaczerwienień i zwiększaniu pewności siebie. Sprawdź: Dermatolog Świecie prywatnie

Rozważ wizytę u dermatologa

Dermatolodzy to wyszkoleni specjaliści ds. chorób skóry. Jeśli masz jakiekolwiek obawy co do diagnozy i leczenia swojej skóry, warto udać się do dermatologa, aby uzyskać ekspertyzę i skierować Cię na właściwą ścieżkę leczenia. Rozpoznanie stanów zapalnych twarzy może być czasami trudne, ponieważ stany często się nakładają. Cały czas pojawiają się nowe metody leczenia, a złożone zabiegi, takie jak laser, najlepiej powinni wykonywać lekarze z doświadczeniem.

Jeśli  masz zapalenie, musisz leczyć stan zapalny

Prawdziwy przełom w rozumieniu trądziku różowatego nastąpił kilka lat temu. Obecnie uważamy, że trądzik różowaty to zaburzenie wbudowanego (wrodzonego) układu odpornościowego skóry, powodujące stan zapalny. Skóra pacjentów z trądzikiem różowatym została opisana jako „podatna na stany zapalne”. W trądziku różowatym występuje zwiększona produkcja naturalnej substancji chemicznej skóry zwanej katelecydyną, która nie tylko powoduje plamy, ale prawdopodobnie powoduje długotrwałe uszkodzenie skóry, w tym rozwój rozszerzonych naczyń krwionośnych i utrwalone zaczerwienienia. Na szczęście mamy zabiegi, które są w stanie kontrolować poziom tej substancji chemicznej w skórze oraz odwracać i redukować objawy trądziku różowatego.

Komentarze są wyłączone.