Kosmetyki bez konserwantów

Koniec lata coraz bliżej! Co będzie modne tej jesieni?
25 września 2018
Co to jest reklama internetowa?
16 października 2018

Kosmetyki bez konserwantów

Odpowiednio odżywiona i nawilżona skóra może być ozdobą każdej kobiety. Rynek kosmetyczny przepełniony jest różnego rodzaju kosmetykami, których producenci obiecują często pielęgnacyjne gruszki na wierzbie. Które wybrać, jakim zawierzyć? W doborze odpowiedniego kosmetyku należy kierować się kilkoma wyznacznikami. Głównym z nich powinien być skład produktu. Często pomijany bądź niezauważany, wiele mówi o wartości danego artykułu. Przeglądając drogeryjne półki, należy się kierować przede wszystkim jedną, podstawową zasadą: szanujmy swoje zdrowie. Powszechnie mówi się o stosowaniu konserwantów w produktach spożywczych. Świadomość konsumencka cały czas się podwyższa, coraz więcej osób stara się unikać produktów, zawierających rodzaju dodatki z dobrze znanej grupy E. W produkcji artykułów kosmetycznych także wykorzystuje się konserwanty, tzw. parabeny. Co dokładnie oznacza ten termin?

Parabeny to inaczej tajemniczo brzmiące estry kwasu p-hydroksybenzoesowego. Obok substancji zapachowych i barwników są jednymi z najbardziej kontrowersyjnych substancji stosowanych w produkcji kosmetyków. Ich podstawowym zadaniem jest przedłużenie życia produktu poprzez hamowanie rozwoju drobnoustrojów i niedopuszczenie do powstawania grzybów. Dzięki temu artykuły kosmetyczne przez długi czas zachowują swoją ważność, mogąc latami leżakować na drogeryjnych półkach. Pamiętajmy jednak, że takie składniki mogą źle wpływać na nasze zdrowie. Przede wszystkim mogą pojawić się reakcje alergiczne, które będą wymagały wizyty u alergologa oraz dermatologa. Warto o tym poczytać na stronie specjalistów https://alergoderm.pl

Istnieje wiele rodzajów parabenów, mniej lub bardziej szkodliwych, jednak wszystkie mają wątpliwy wpływ na ludzkie zdrowie. Coraz częściej mówi się o ich szkodliwym działaniu na gospodarkę hormonalną. Zdaniem niektórych specjalistów parabeny mogą też wywołać alergię, a nawet przyczynić się do powstania nowotworów. Czy jest sens stawiać na szali swoje zdrowie?

Na szczęście istnieje alternatywa. Szanując swoje zdrowie i urodę, należy sięgnąć po kosmetyki bezpieczne, czyli nie zawierające parabenów. W bogatej ofercie naturalnych produktów każdy znajdzie coś odpowiedniego dla potrzeb swojej skóry. Warto zadbać o zdrowie, które jest w zasięgu każdej ręki. Wbrew różnym opiniom nie musi się to wiązać z wysokimi kosztami. Wystarczą dobre chęci, odrobina rozsądku oraz szacunek do własnego ciała.

Komentarze są wyłączone.