Kominkowa moda z Włoch

Jakie obuwie sportowe będzie dla nas odpowiednie?
26 lutego 2018
Uciekające fortuny – hazard
5 marca 2018

Kominkowa moda z Włoch

Nikt nie kwestionuje poziomu włoskiego wzornictwa w ubiorach, obuwiu, meblach, samochodach. Włoscy projektanci i designerskie firmy z Włoch są na tyle dobrzy czy nawet doskonali, że wykonują również „prace zlecone” od firm z innych krajów. Nikogo nie dziwi niemieckie auto zaprojektowane przez Włocha czy japoński motocykl, który wyjechał z włoskiego studia. Gdy żyje się w otoczeniu pięknych przedmiotów, gdy się na co dzień je wspaniałości, których do polskiej restauracji nawet kuchenna rewolucja nie wniesie, to trudno wykonywać złe piecyki, marne wkłady, toporne kominki kaflowe… Już samo przeglądanie ofert firm włoskich, spoglądanie na nowości sprawia wielką przyjemność, a niekiedy wzbudza zachwyt! ak tu przejść obojętnie obok Scenario, niepowtarzalnego połączenia telewizora oraz kominka na drewno lub gaz. przygotowanego przez MCZ?Jak nie uśmiechnąć się na widok peletowego piecyka „z serduszkiem” La Graciosa. zaprojektowanego dla Palazzetti przez Agathę Ruiz De La Prada?

Po okresie ubierania pieców na pelety w bezduszne uniformy (we Włoszech zwykle koloru bordo), nadszedł czas wyrobów radosnych, pełnych doskonałego wzornictwa. W zasadzie można je znaleźć w każdej z firm. Przykładem niech będzie wielki wybór bardzo estetycznych, płaskich, o głębokości 25-28 cm piecyków na pelety. dostępnych również w opcjach z dystrybucją ciepłego powietrza do innych pomieszczeń. Włoskie wkłady kominkowe są teraz subtelne i eleganckie. Szerokie, panoramiczne lub otwarte na dwie lub trzy strony wkłady MCZ, Edilkamin czy Piazzetta nie muszą obawiać się ani pod względem technicznym, ani wzorniczym konkurencji z Niemiec czy Austrii, a nawet te z wymiennikami wodnymi. Przykładem mogą być paleniska H20ceano firmy Edilkamin. Piecykom na obowiązkowe we Włoszech pelety coraz częściej towarzyszą sprawne i bardzo ładne piecyki na drewno, takie jak Piazzetta Qube lub Linea firmy Caminetti Montegrappa. Warto też wspomnieć o dość szerokim asortymencie różnego rodzaju kuchni na drewno, jakie dostępne są w La Nordica czy Lincar, ale też i u innych producentów. Nie można też zapomnieć o innej specjalności made in Italy, czyli kuchniach, piecach do pizzy i grillach ogrodowych wykonywanych już nie tylko z betonu, ale i z modnego metalu. Również gazowe paleniska, dotąd belgijska i holenderska specjalność, coraz częściej trafiają na linie produkcyjne firm włoskich.

Na dodatek Włosi potrafią swoje wkłady na drewno, pelety czy gaz obudować w tak piękne kominki, że takim propozycjom trudno się oprzeć. Nic dziwnego, wystarczy spojrzeć na listę ich projektantów, by znaleźć tam znane nazwiska, bo współpraca włoskich firm kominkowych z dobrymi projektantami to codzienność i standard.

Włoski klient to docenia. Poza Włochami designerskie popisy z pewnością stanowią często „bazę” do mniej lub bardziej wiernego nielegalnego kopiowania. Jednak Włosi muszą się z tym liczyć, że wyznaczając tendencje, będąc twórcami ciekawych rozwiązań, zawsze będą na naśladownictwo narażeni. Oczywiście mogą przestać tworzyć rzeczy praktyczne i ładne, tylko wtedy pewnie straciliby swoją tożsamość. Bo praktyczne piękno, estetyka codzienna, tworzenie „dla ludzi” to włoska specjalność – włoska robota widoczna również w kominkach.

Komentarze są wyłączone.