Jak efektownie stracić samochód i pozbyć się prawa jazdy?

Atrakcje turystyczne na Podlasiu
17 października 2017
Wędkarstwo – jakie wyzwania sobie stawiać?
19 października 2017

Jak efektownie stracić samochód i pozbyć się prawa jazdy?

prawko

Zaostrzenie kar za łamanie przepisów ruchu drogowego zaowocowało tym, że przekraczając dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h możemy stracić nie tylko życie – stracimy też prawo jazdy Bydgoszcz widziała na swoich drogach już naprawdę wiele, jednak dachowania na prostym odcinku drogi tuż za Rondem Toruńskim w bydgoskich kronikach policyjnych jeszcze nie odnotowano… Tego, na swój sposób niezwykłego, wyczynu udało się dokonać młodemu kierowcy jadącemu od strony Ronda Fordońskiego. Przyczyną niebezpiecznego zdarzenia do którego doszło bez udziału innych pojazdów była, tak jak w wielu innych przypadkach, nadmierna prędkość.

Utrata panowania nad pojazdem i uderzenie w krawężnik zakończyły się kosztownym lądowaniem na dachu, wysokim mandatem oraz odebraniem uprawnień. Mimo wszystko kierowca i tak może mówić o wielkim szczęściu – wyszedł on z groźnie wyglądającego wypadku bez poważniejszych obrażeń. Co ważniejsze jego lekkomyślne zachowanie nie przyczyniło się do utraty zdrowia przez inne osoby. Gdyby tak się stało finałem szaleńczej eskapady mężczyzny mogłoby być pozbawienie wolności…

Dlatego siadając za przysłowiowym kółkiem zawsze należy zachowywać rozwagę. Nie przeceniajmy swoich umiejętności, ani możliwości swojego samochodu. Szczególnie wówczas, gdy nie jesteśmy jego pierwszym właścicielem, a pojazd został sprowadzony zza granicy – nie możemy być wtedy pewni jego historii, a o stanie pojazdów „po Niemcu” (także tych „bezwypadkowych”…) w jakim trafiają do naszego kraju napisano już wiele… Zwracajcie również uwagę na innych użytkowników drogi – wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i wszyscy popełniamy błędy. Zasada ograniczonego zaufania pozwala na uniknięcie wielu niebezpiecznych sytuacji. Natomiast wracając do sytuacji opisanej w artykule – panujcie nad największym grzeszkiem sporej części kierowców, kontrolujcie siłę z jaką Wasza stopa dociska pedał gazu do podłogi.

Lepiej dotrzeć do celu kilkanaście minut później, niż nie dotrzeć do niego nigdy…

Komentarze są wyłączone.