Jak dobrać odpowiednie drzwi

Alergia u dziecka
6 lutego 2019
Aminokwasy BCAA: dlaczego i kiedy należy je suplementować?
19 lipca 2019

Jak dobrać odpowiednie drzwi

Wybierając drzwi zewnętrzne często koncentrujemy się przede wszystkim na ich atrakcyjności wizualnej wychodząc z założenia, że powinny one zapraszać potencjalnych gości do przekroczenia progu naszego domu. Takie podejście jest jak najbardziej naturalne, niekiedy jednak może okazać się dla nas zgubne. Inne podejście mają np. deweloperzy Bydgoszcz, którzy zwracają uwagę również na ich trwałość i wytrzymałość. Nie wolno nam zapomnieć o tym, że drzwi zapraszają nie tylko pożądanych gości, ale i osobników, których nigdy nie chcielibyśmy ujrzeć w naszym domu lub mieszkaniu. Jeżeli zatem obawiamy się wizyty złożonej nam przez złodzieja, powinniśmy zainwestować w drzwi antywłamaniowe.

Wiele osób myśli o tym z niechęcią, nie da się bowiem ukryć, że drzwi antywłamaniowe nie należą do rozwiązań wyjątkowo tanich. To prawda, ich zakup musi wiązać się z pewnym wydatkiem, jeszcze przed dokonaniem inwestycji możemy więc zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście ich potrzebujemy. Niestety, bardzo często okazuje się, że mówimy o rozwiązaniu bez którego nie można się obyć, warto więc zrezygnować z przesadnej oszczędności mając na uwadze to, że straty poniesione w trakcie ewentualnego włamania mogą być wyjątkowo bolesne.

Koszt drzwi antywłamaniowych uzależniony jest przede wszystkim od ich właściwości. Rozwiązania tego typu podzielone są z uwagi na stopień ochrony przed włamaniem, jeszcze przed dokonaniem ich zakupu powinniśmy zatem zastanowić się nad tym, jak bardzo niebezpiecznie jest w naszej okolicy. Tam, gdzie zagrożenie włamaniem jest stosunkowo niewielkie (bo przy wizjerze czatuje sąsiadka albo blok jest monitorowany) bez większych obaw można wybrać drzwi o najniższej klasie odporności na włamanie (klasa 1). Jeżeli jednak mieszkamy w bloku, w którym kradzieże są na porządku dziennym i którego policja nie chce odwiedzać nawet po dokonaniu włamania, zakup drzwi 4 (czyli najwyższej) klasy jest jak najbardziej uzasadniony.

Analizując oferty firm instalujących drzwi antywłamaniowe nie możemy nie zauważyć i tego, że mówimy o dość zróżnicowanej ofercie cenowej. Dążenie do zakupu tych rozwiązań, które są najtańsze nie dziwi, specjaliści uważają jednak, że krok ten może okazać się dla nas zgubny. Kupowanie drzwi pozbawionych odpowiednich atestów i certyfikatów mija się z celem i wcale nie zwiększa naszego bezpieczeństwa, zalecane jest zatem unikanie tanich podróbek i koncentrowanie się na rozwiązaniach naprawdę wartościowych.

 

 

Komentarze są wyłączone.