Gdzie na Mazurach na ryby?

Medyczna strona odchudzania
19 września 2017
Grafika w grach komputerowych
26 września 2017

Gdzie na Mazurach na ryby?

Któż nie lubi spędzić weekendu na Mazurach? Jest to szczególna gratka dla fanów wędkowania. Piękne tereny oraz mnogość miejsc z dużą ilością ryb sprzyjają udanemu wypoczynkowi z wędką w ręku. Gdzie więc warto się wybrać na Pojezierzu Mazurskim i Suwalskim?

Bardzo dobrym miejscem do połowu ryb są Wielkie Jeziora Mazurskie. Pierwszym i bardzo dobrym przykładem jest największe jezioro w Polsce, czyli Śniardwy. Jest tam bardzo dużo zatoczek, gdzie zamieszkuje wiele gatunków wyb. Jeśli lubimy łowić drapieżniki, jest to idealne miejsce. W tych osiągają one naprawdę spore rozmiary i „walka” z takimi okazami jest nie lada wyzwaniem.

Kolejnym miejscem na udany połów jest jezioro Hańcza. Znajduje się tam dużo cenionych przez wędkarzy gatunków ryb. Pamiętać jednak trzeba, że jest to najgłębsze jezioro w Polsce i należy uważać na nurków, którzy od czasu do czasu zwiedzają dno.

Kolejnym miejscem, o którym należy wspomnieć jest jezioro Wigry. Leży ono na Suwalszczyźnie i również cieszy się sporą popularnością wśród wędkarzy. Pełne jest silaw i siej, które w lokalnym menu mają już stałe miejsce. W jeziorze można spotkać również sporo ryb drapieżnych, dlatego fani długich i męczących połowów na pewno będą zadowoleni. Sprawdź: odzież wędkarska

 

Jest to tylko kilka podstawowych propozycji z Mazur, lecz jest ich znacznie więcej. Prawda jest jednak taka, że na udany połów nie trzeba wcale udawać się w te tereny. Polska jest bogata w liczne jeziora,czyste rzeki oraz inne zbiorniki wodne, gdzie znajduje się wiele gatunków ryb i na pewno zaspokoją one wielu zapalonych wędkarzy.

Komentarze są wyłączone.