Depilacja laserowa – trwała technika usuwania owłosienia

Jakie błędy popełniają marki w mediach społecznościowych?
7 września 2017
O tych trzech rzeczach często zapominają osoby tworzące content
8 września 2017

Depilacja laserowa – trwała technika usuwania owłosienia

Na czym opiera się metoda depilacji laserowej? Zasada jest stosunkowo prosta. Włosy zawierają w sobie barwnik – melaninę. Światło lasera, (którym wykonywany jest zabieg) jest pochłaniane przez melaninę a następnie zamieniane na energię cieplną, która ostatecznie niszczy cebulkę włosa i nie pozwala mu już więcej odrastać.
Ponieważ energię lasera pochłaniają wyłącznie włoski znajdujące się w fazie wzrostu, dlatego konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów, by uzyskać oczekiwany efekt. W większości przypadków powinno wystarczyć już pięć zabiegów – jednak w zależności od indywidualnych uwarunkowań od tej liczby mogą występować różne wahania.

Zanim zdecydujemy się na zabieg koniecznie trzeba przeprowadzić wywiad odnośnie istnienia jakichkolwiek przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Dopiero po przeprowadzeniu testu na skórze i potwierdzeniu braku negatywnych skutków ubocznych – niekiedy po piętnastu minutach a czasami dopiero po kilku dniach przeprowadza się pełen zabieg.

Przeciwwskazania:
1.Zażywanie leków światłoczułych
2.Skóra opalona słońcem, z solarium czy po samoopalaczach.
3.Skłonność do przebarwień.
4.Padaczka, cukrzyca czy bliznowce.
5.Włosy bardzo jasne, rude lub siwe, które słabo absorbują światło lasera.

Podrażnienie skóry i obrzęk po zabiegu to normalne zjawisko – efekt taki utrzymuje się niekiedy nawet kilka dni. Po zabiegu nie należy opalać jakiś czas podrażnionej skóry ani stosować na nią żadnych irytujących substancji – w tym także mydła i dezodorantów.

Doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów ma duży wpływ na końcowy efekt depilacji laserowej, dlatego przed wyborem odpowiedniego salonu kosmetycznego należy zorientować się w opiniach klientów, którzy już skorzystali z tej usługi.

Komentarze są wyłączone.