Atrakcje turystyczne na Podlasiu

Czy stres ma wpływ na trądzik?
6 października 2017
prawko
Jak efektownie stracić samochód i pozbyć się prawa jazdy?
17 października 2017

Atrakcje turystyczne na Podlasiu

Podlasie cechuje się cudownymi wartościami przyrodniczymi, pejzażowymi jak też architektonicznymi. Warto przybyć tu odprężyć się w pośród natury czy odwiedzać cudowne zabytki. Podlasie, to również region dla tych, którzy kochają wypoczywać, lecz aktywnie.

Na Podlasiu oczekuje na turystów gęsta i rozciągła, gdyż licząca 1500 km sieć tras dla pieszych i licząca 1000 km sieć tras rowerowych. Najdłuższa ścieżka dla pieszych leci nieopodal rzeki Biebrzy i Narwi od Lipska do Nowogrodu, a jego długość to 160 km. Przemierzając 30 km Szlakiem Borami Dorzecza Supraśli będziemymieli możliwość patrzeć na zachwycające obszary Puszczy Knyszyńskiej. Zaś starym Szlakiem Kupieckim lecącym wzdłuż Bugu można dostać się od Niemirowa do Ciechanowca.

Dla entuzjastów rowerowych wycieczek oczekuje kilka tras rowerowych, z których najciekawsze są na Suwalszczyźnie. To w tym miejscu będziemy mieli możliwość wynająć bicykl i udać się 165 kilometrową ścieżką Północnego Pierścienia Suwalszczyzny. Przez piękną Puszczę Knyszyńską wiedzie trasa Kresowe Wędrówki licząca 140 km. Nieco krótszą ścieżkę stanowi 50 kilometrowy szlak Podmiejskich Rezydencji nieopodal Białegostoku. Ścieżki rowerowe oczekują na nas zarówno w Biebrzańskim Parku Narodowym jak też Puszczy Białowieskiej.

Dla tych, którzy kochają jazdę na koniu czekają trzy ścieżki. Krótka, wynosząca 30 km, występuje w Puszczy Augustowskiej. Kolejny szlak liczący 120 km prowadzi przez Puszczę Knyszyńską, w której jest sposobność pożyczenia koni i przenocowania. Najdłuższy szlak (200 km) połączył 2 parki narodowe Biebrzański i Wigierski Park Narodowy.

Dla amatorów sportów wodnych również czeka dużo fajnych rzeczy. Głównymi z nich są spływy kajakowe. Takie rzeki jak : Czarna Hańcza, Rospuda, Biebrza, Narew, Supraśl, Sokołda czy Bug zachęcają coraz więcej amatorów kajakarstwa. Dopiero zaczynające fani kajaków również odszukają w tym miejscu coś dla siebie. Spływ Czarną Hańczą jest najlepszy dla takich osób, gdyż rzeka jest trochę szeroka, jej prąd jest dosyć prędki, a zakola i zakręty łagodne. Na doświadczonych sportowców czeka Rospuda. Rzeka posiada okazałe brzegi, kamienne dno, a utrudnienia ,jak kamienne płycizny czy drzewa grodzące koryto, są dużym wyzwaniem.

Augustów namawia do przybycia narciarzy wodnych, gdyż od paru lat posiada profesjonalny wyciąg liczący 740 m i maksymalnej prędkości mającej 58 km/h.

Z tego co widać moc atrakcji na Podlasiu nie pozwolą nam się nudzić. Każdy odszuka tu coś dla siebie. Odpoczywający na Podlasiu urlopowicze mają możliwość pogłębiania swojego hobby, jak też spróbowania czegoś nowego.

Komentarze są wyłączone.