Alergia u dziecka

Budynki dawniej i dziś
16 stycznia 2019
Jak dobrać odpowiednie drzwi
7 lutego 2019

Alergia u dziecka

Nieprawidłowe reakcje organizmu dziecka na pewne pokarmy, mogą być objawami alergii. Alergie pokarmowe mogą objawiać się różnie – często występują zmiany skórne, kłopoty z oddychaniem, jak również problemy żołądkowe, wymioty, biegunka. Jeśli zauważy się takie u swojego dziecka, warto wybrać się do alergolog Bydgoszcz, który może zdiagnozować alergię.

U młodszych dzieci, które spożywają głównie mleko wystarczy zazwyczaj zwykły wywiad lekarski, który pomoże ustalić przyczynę takich, a nie innych objawów. Jeśli jednak dziecko jest starsze, warto wykonać ogólne testy alergiczne z krwi, które wykryją, czy alergia ma w ogóle miejsce. Jeśli tak się stanie, wtedy lekarz zadecyduje o kolejnych krokach diagnozowania. Często jeden tekst krwi jednak wystarcza.

Dodatkowymi badaniami są kolejne badanie krwi, tym razem pod kątem odpowiednich alergenów oraz testy skórne. Warto pamiętać, aby w czasie prowadzenia badań unikać i nie podawać dziecku produktów, które są najbardziej możliwymi alergenami, jak np. mleko, orzechy. Nie zawsze jednak można wykonać testy krwi – tym bardziej dziecku. Podejmuje się wtedy inne działania, jak np. testy prowokacyjne, przy których konkretne alergeny podaje się doustnie. Można jeszcze skorzystać z wcześniej wspomnianych testów skórnych, jednakże nie zawsze się one sprawdzają. Należy jednak pamiętać, żeby przed każdym z tych testów na dwa tygodnie odstawić leki na alergię.

Komentarze są wyłączone.