Rośliny a wystrój mieszkania

Zagrożenie płynące z uzależnienia od komputera
28 kwietnia 2014

Rośliny a wystrój mieszkania

Rośliny w mieszkaniu pełnią ważną rolę. Aby efekt był naprawdę fajny, nie wystarczy położyć kilka kwiatów na parapecie. Jest wiele możliwości. Ostatnimi czasy wróciła moda na większe, fikusowate akcenty.

Największe wrażenie robią rośliny nietypowe, mało popularne i raczej niespotykane. Analizując literaturę związaną z zielonym akcentem w mieszkaniu, zauważyłem kilka elementów, które mają bezpośredni wpływ na ogólne wrażenie. Jednym z nich jest kształt rośliny. To głównie on przyciąga uwagę. Bardzo oryginalnym pomysłem jest zakup rośliny, którego liście zmieniają się wraz z porą roku.

Co osobiście mnie bardzo zdziwiło, ludzie zaczynają wraca do korzeni. Jakieś dwadzieścia lat temu trudno było sobie wyobrazić mieszkanie bez paproci. Tak, wraca moda na paprotki. Jest to ciekawy pomysł w kontekście tradycyjnego wystroju mieszkania. Powszechnie mówi się, że ta roślina przynosi szczęście oraz pomyślność finansową.

Sama roślina to ważny element, ale jej opakowanie w wystroju może być kluczowe. Doniczka bardzo często stanowi dopełnienie całej rośliny. Są kwiaty, które najlepiej wyglądają w zwykłych, szarych i betonowych donicach (oczywiście musi to pasować do otoczenia), a czasami nie ma nic lepszego niż donica z ornamentami. Dlatego zawsze powinniśmy zwrócić uwagę na to w jakiej osłonie znajduje się nasz kwiat.

Dla żywotności rośliny jednak najważniejsze jest miejsce położenia – i nie wiąże się to jedynie z dostępnością do światła dziennego. Wszystko zależy od typu rośliny, ponieważ są również takie, które potrzebują bardzo mało słońca.

Komentarze są wyłączone.